Tankujte vodu a jazdite o 40% lacnejšie

  • Ako HHO systém v automobile pracuje

    Premenou vody na vodík a kyslík a spojením zmesi plynov s bežným palivom naše vodikové generátory zlepšujú využívanie paliva vo vašom motore.

Klasický spaľovací motor funguje na princípe zväčšovania objemu (expanzie) plynov pri ich výbuchu (vlastne horení paliva). Zjednodušene povedané, vo vnútri klasického spaľovacieho motora piesty pri rýchlom pohybe vo valcoch nahor a nadol generujú energiu pre pohyb automobilu. Keď piest klesá nadol, vytvára vákuum, ktoré nasáva palivo spolu so vzduchom zo sacieho potrubia. Keď sa piest zdvíha nahor, stláča nasatú zmes paliva a vzduchu a vzniká takzvaná kompresia.

V benzínovom motore v tejto fáze v správnom momente zapáli zmes sviečka, v naftovom motore je to tlak. (Naftové motory majú vyšší kompresný tlak, pretože musia zapáliť palivo jeho samotným stlačením).Každopádne, drvivá väčšina motorov nezpáli zmes efektívne, čiže palivo vo valcoch nezhorí úplne. Táto neefektívnosť má za následok zvýšenú spotrebu a vytvára znečistenie.

Keď sa plynný vodík (HHO) zmieša s fosílnym palivom (privedeným do motora priamo nasávacím potrubím), jeho vlastnosti (rýchlejší priebeh horenia, vyššie oktánové číslo) spôsobia, že palivo vo valcoch sa zapáli rýchlejšie a zhorí oveľa efektívnejšie, čiže bez akéhokoľvek odpadu (emisií). Tento proces teda pridá do motora viac energie a to má za následok predĺžený beh motora na rovnaký objem spáleného paliva ako bez použitia HHO. (zvýšený dojazd automobilu na rovnaký objem paliva, čiže zníženie spotreby).

Pre detailnejšie oboznámenie sa s problematikou a funkciou HHO systémov prosím nezabudnite navštíviť v našom menu sekciu Ako to funguje a pre zodpovedanie najdôležitejších a najzaujímavejších otázok o tejto problematike sekciu Najčastejšie otázky.

Premenou vody na vodík a kyslík a spojením zmesi plynov s bežným palivom naše vodikové generátory zlepšujú využívanie paliva vo vašom motore. Tým prispievajú k jeho ekonomickejšej prevádzke a úspore používaného fosílneho paliva v rozsahu 10 - 30, v niektorych pripadoch až 40%.

Výhodou HHO systémov je okrem ich vysokej efektivity a v porovnaní s LPG, či CNG aj ich podstatne vyššej bezpečnosti (HHO plyn sa neukladá v žiadnej tlakovej nádobe) jednoznačne aj ich rýchla a jednoduchá montáž a sprevádzkovanie, ale v neposlednom rade aj ich neporovnateľne (až niekoľkonásobne) nižšia cena.

Ďalšou obrovskou výhodou HHO systémov je aj to, že sú vysoko variabilné (konfigurovateľné presne podľa požiadaviek a potrieb zákazníka, alebo podľa typu motora) a reverzibilné, čiže kedykoľvek v prípade záujmu odmontovateľné a prípadne premiestniteľné do ďalšieho automobilu bez akýchkoľvek problémov, alebo zásahov do motora.

Naše HHO systémy sa dajú využiť v spojení s akýmkoľvek spaľovacím, alebo vznetovým motorom v akomkoľvek type vozidla - osobné auto (vrátane dieslových motorov), nákladné auto, traktor, loď, alebo v stacionárnych motoroch, ako sú elektrocentrály či zavlažovacie čerpadlá.

V našej ponuke nájdete viacero druhov HHO generátorov a HHO sád, rozdelených do kategórií podľa ich veľkosti a výkonu od slabších, určených do osobných automobilov s nižšími objemami motorov, až po silnejšie, s vysokou produkciou vodíka (HHO plynu), určených pre veľké nákladné automobily, ťahače a veľkokapacitné elektrocentrály.

V sekciách HHO príslušenstvo či HHO diely je zasa možné nájsť našu širokú ponuku doplnkových zariadeni k týmto produktom, alebo množstvo náhradných dielov a komponentov pre Váš HHO systém.

V sekcii Ako na to nájdete rady a tipy pre výber správneho HHO systému, jeho doplnkových zariadení, podrobné informácie a návody na jeho obsluhu a údržbu, či schémy zapojení, ako samotného HHO systému, tak aj jeho elektrických pripojení.

Prečítajte si tiež

Ekonómia HHO technológie: vráti sa investícia autoservisu?

Čítať ViAC

Ako HHO technológia pomáha predchádzať poškodeniu motorov.

Čítať ViAC

Dekarbonizácia pomocou HHO technológie verzus chemické čistenie.

Čítať ViAC

Význam dekarbonizácie pre dlhovekosť a účinnosť motorov.

Čítať ViAC

Prípadová štúdia: Ako HHO technológia transformovala náš autoservis

Čítať ViAC

5 krokov, ako implementovať HHO technológiu do vášho autoservisu

Čítať ViAC

Úsporné a efektívne riešenie pre údržbu motorov: HHO technológia.

Čítať ViAC

Ako HHO technológia zvyšuje výkonnosť a účinnosť motorov.

Čítať ViAC

Kritický pohľad na klasické metódy dekarbonizácie a výhody HHO technológie.

Čítať ViAC

Ako HHO technológia pomáha znižovať emisie CO2.

Čítať ViAC

Prečo je HHO technológia efektívnejšia pri dekarbonizácii motorov.

Čítať ViAC

10 dôvodov, prečo by mali autoservisy investovať do dekarbonizačných technológií.

Čítať ViAC

Úvod do HHO technológie

Prestaňte míňať toľko peňazí na pohonné hmoty a začnite jazdiť s HHO. Ako to vlastne funguje?
Čítať ViAC

Míľniky HHO

Zhrnutie dôležitých medzníkov, štúdií a dosiahnutých výsledkov v oblasti použitia vodíka v motoroch, počínajúc už rokom 1766 až dodnes.
Čítať ViAC

HISTÓRIA HHO

Ako ušetriť palivo v automobiloch? Túto otázku si kladú ľudia, odkedy motory spotrebúvajú drahý benzín alebo naftu.
Čítať ViAC

HHO a jeho široké uplatnenie aj mimo spaľovacích motorov

HHO systémy majú okrem použitia v spaľovacích motoroch aj oveľa širšie využitie pri šetrenia energií
Čítať ViAC

Ako HHO systém v automobile pracuje

Klasický spaľovací motor funguje na princípe zväčšovania objemu (expanzie) plynov pri ich výbuchu (vlastne horení paliva)...
Čítať ViAC

Čo spôsobí používanie HHO systému v automobile

Použitie HHO systému v automobile prináša celý rad benefitov
Čítať ViAC

Čo je to HHO systém a ako funguje

Prestaňte míňať toľko peňazí na pohonné hmoty a začnite jazdiť s HHO. Ako to vlastne funguje?
Čítať ViAC
crossmenu linkedin facebook pinterest youtube rss twitter instagram facebook-blank rss-blank linkedin-blank pinterest youtube twitter instagram